IMG_1511__2_

Katrs Kristus māceklis ir aicināts uz svētumu un mīlestību, jo Dievs vēlas mūsu laimi, bet cilvēks spēj būt laimīgs tikai tad, ja viņš mīl. Izvēloties svētuma ceļu, mums jāpiedzīvo šķīstīšanas process, kas saistīts ar „ticības tuksnesi” un sava vājuma iepazīšanu.

Tomēr Dieva žēlsirdība pārspēj cilvēka grēcīgumu, un žēlastība spēj pārveidot katru sirdi. Uz šī ceļa mēs sastopam Jēzus Māti, kas mums ir ticības un paļāvības piemērs. Dzīves vienotība ar Mariju ir visīsākais un visdrošākais ceļš pie Dieva, ko apliecina daudzu svēto piemēri. Šīs kristīgas dzīves patiesības tiek īpaši uzsvērtas Nācaretes Ģimeņu kustības garīgumā.

21ef894b08

Ikgadējas Nācaretes Ģimeņu kustības rekolekcijas kļuva par īpašu žēlastības laiku daudziem bērniem, pusaudžiem un pieaugušiem, kuri bija pulcējušies Silenē, lai pavadītu nedēļu lūgšanā, pārdomās un kopienas dzīves priekā. Šogad rekolekciju temats bija mūsu attiecības ar Dievu un citiem cilvēkiem. Katrs kristietis ir aicināts uz pašaizliedzīgu mīlestību. Tomēr realitātē mums ātri vien jāsaskaras ar savu bezspēcību, un garīgā ziņā tā ir labvēlīga situācija, rakstīts rekolekciju materiālos, kas lielā mērā balstīti uz Sv.Terēzes no Bērna Jēzus „Kādas dvēseles stāstu”.

IMG_1413__2_

Atzīstot, ka neprotam dzīvot mīlestībā, mēs ļaujam Dieva žēlastībai mūs pārveidot. Tādējādi, neskatoties uz mūsu vājībām, mēs gribam atbildēt Kristus aicinājumam un izstiepjam rokas pie Kunga. Būt mazam attiecībā pret Dievu nozīmē atzīt savu vājumu un visu sagaidīt no Viņa. Mums blakus atrodas Dievmāte, jo esam vāji. Uzticoties Marijai, Viņa pati mūs atvedīs pie Kristus, raksta NĢK formācijas materiālu autori.

60636be3c8

Rekolekcijas Silenē vadīja priesteris Andžejs Gajevskis (Polija), kurš pirms tam kalpoja ticīgajiem Doņeckas apgabalā Ukrainā. Konferences rekolekciju dalībniekiem vadīja arī Latvijas priesteri Dmitrijs Artjomovs MIC un Arnis Maziļevskis. Sv.Martas piemiņas dienā rekolekcijas apmeklēja arī V.E. Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, kura klātbūtne kļuva par zīmi tam, ka Nācaretes Ģimeņu kustības locekļi izdzīvo savu ticību dziļā vienotībā ar Baznīcu.

IMG_1437__2_

Jāpiebilst, ka NĢK lūgšanu vakari regulāri notiek Rīgas, Daugavpils un Krāslavas katoļu draudzēs. Latvijā kustība kļuvusi pazīstama pateicoties tās dibinātāja priestera Tadeuša Daičera grāmatai „Pārdomas par ticību”, kas ir izdota arī latviešu valodā.